EULER HERMES ALACAK TAHSİLATI*

 

 

ALACAK TAHSİLATI NEDİR ?

Ticari alacak tahsilatı, aldıkları mal veya hizmetler karşılığında ödeme taahhütlerini yerine getirememiş şirketlerden gecikmiş ödemelerin tahsilatıdır. Gecikmiş ödemeler, hızlı ve doğru şekilde ele alınamadığında; nakit akışınızı, cironuzu, kredi notunuzu ve hatta şirketinizin itibârını olumsuz etkileyerek işinize ciddi zarar verebilir. Bu gibi durumlar ortaya çıktığında, sorunu çözmek ve hukuki boyuta taşımak için etkili bir kredi yönetim stratejisinin uygulanıyor olması önemlidir.
 
Gecikmiş ödemeler söz konusu olduğunda genel uygulama güvenilir bir üçüncü parti alacak tahsilatı kurumunun devreye girmesidir. Alacak tahsilatı, özellikle uluslararası pazarlarda zor hâle gelebilir. Bu nedenle, en iyisi her zaman hızlı hareket etmek, eğitimli ve deneyimli tahsilat uzmanlarıyla çalışmaktır.
 
Euler Hermes alacak tahsilatı bölümünün gecikmiş ticari faturaları tahsil etmekteki başarısı uzun yıllara dayalı uzman borç tahsilatı tecrübesinden gelmektedir. Öncelikli amacımız, mümkün olan en kısa sürede ödemenin tamamını almaya çalışırken müşterinizle olan ilişkinizi de korumaktır.
 
 

Euler Hermes Nasıl Çalışır?

 
Euler Hermes Alacak Tahsilatı yurtiçi ve yurtdışında ticari alacak tahsilatı alanında -süreçlerin her adımını kapsayan- tam hizmet sunar. 500’den fazla deneyimli tahsilat uzmanı; telefon görüşmeleri, e-postalar ve mektuplar yoluyla süreç yasal boyuta taşınmadan önce borç tahsilatını azami oranda gerçekleştirir. Uluslararası tahsilat hizmetlerimiz; Euler Hermes ofisleri ve tahsilat hizmeti uzmanlarının oluşturduğu Küresel Tahsilat Ağımız tarafından yürütülür. Müşteri yönetim ve ilişkileri yerel Euler Hermes ofisinizce sağlanır.
 
debt-collections-principles 
 
 
Alacak tahsilatı konusunda zaman kritiktir. Borcunuzu ne kadar erken devrederseniz o kadar hızlı harekete geçebiliriz. Gecikmiş alacaklarınızı tahsil edebilmek için öncelikle olay hukuki boyuta taşınmadan elimizden gelen her türlü çabayı sarfederiz. Ancak, iyi niyetli tüm yaklaşımlarımıza rağmen hâlen alacaklarınızı tahsil edemiyorsak yasal işlemlere başvurmamız gerekebilir. Yasal işlemleri başlatmanın son çare olduğu durumda, ilk yasal tavsiyelerden yargı ve icra aşamasına her adımda rekabetçi ücretlerden danışmanlık hizmetleri sunmaktayız. Karşılaşabileceğiniz her türlü masrafla ilgili sizi mutlaka önceden bilgilendirir ve onayınız olmadan hiçbir şekilde ilgili adım atmayız. 

 


* Sadece Euler Hermes Müşterilerine Özel