Akyürek Pazarlama ve Euler Hermes’ten işbirliği

12.03.2014
 
Türkiye’nin lider satış ve dağıtım şirketi Akyürek Pazarlama, alacak sigortası alanında 100 yıldan fazla deneyim sahibi Euler Hermes Sigorta ile  ticari alacakların risk yönetimi konusunda anlaşma imzaladı.
 
İş süreçlerini kurumsal olarak yönetmeye önem veren Akyürek Pazarlama, dünyanın lider alacak sigortası firması Euler Hermes’le yaptığı işbirliği sayesinde ticari alacaklarının risk yönetimini profesyonel bir şekilde yöneterek karlılığını artıracak ve uzmanlık alanını genişletmeye odaklanacak. Çeşitli yatırımlarla karlı büyümeye odaklanılan bir döneme girildiğini belirten Akyürek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Akyürek, “Ticari alacaklarımızın Euler Hermes Türkiye gibi köklü geçmişi olan kurumsal bir firmanın teminatı altında olması, iş faaliyetlerimize daha etkin bir biçimde odaklanmamızı ve müşterimize daha kaliteli hizmet verebilmemizi sağlayacak”  dedi.

Yurtdışında birçok firmanın tercih ettiği ticari alacakların sigortalanması yaklaşımının  Türkiye’de de yaygınlaştırılması için Akyürek Pazarlama’nın öncü bir adım attığını belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner, “Günümüzde, ticaret hızla gelişiyor, şirketler cirolarını arttırmaya odaklanıyor. . Bu tabloda, alacakların tahsil  edilememesi riski göz ardı edilemez bir konumda. Euler Hermes Türkiye olarak, Akyürek Pazarlama’nın alacaklarını  teminat altına alıyor, güvenli ticaret ile büyümesine  destek oluyoruz. Sigortalılarımızın  riskle karşı karşıya gelmeleri ihtimalini azaltırken, iş faaliyetlerine daha etkin bir biçimde odaklanmalarını sağlıyoruz. İşbirliğimizin her iki taraf için de katma değer yaratacağına yürekten inanıyorum” şeklinde konuştu.
 

Akyürek Pazarlama HakkInda


Ticari hayatına 1964 yılında Şanlıurfa Viranşehir’de Akyürek Kardeşler Mehmet Akyürek ve Kardeşleri Kollektif Şirketi olarak başlayan Akyürek Pazarlama yıllar içinde, sürekli bir gelişim ve büyüme göstererek Türkiye’de distribütörlük sistemine ilk geçen firmalardan biri oldu ve bugünkü modern Akyürek Pazarlama sistematiğinin temelleri atıldı.

- 14 Lojistik merkezi
- 16 şube
- 25.700 m² depolama alanı
- 2.100 m² soğuk hava deposu
- 4.200 m² ofis alanı
- 348 araç
- 515 çalışanı ile 80.000 noktaya ulaşan Akyürek Pazarlama’nın satış ve dağıtımını üstlendiği Türkiye’nin önde gelen markaları arasında; Unilever, Algida, Trakya Birlik, Marmara Birlik, Dr.Oetker, Evden, FritoLay, Fisko Birlik, Hipp, Dardanel ve Şimşek Gıda yer alıyor.