Euler Hermes’e "Türkİye’nİn En İyİ Alacak SİgortasI Şİrketİ" Ödülü

11.07.2014

​Euler Hermes Türkiye, Global Banking & Finance Review tarafından  “Türkiye’nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi” seçildi.

 
​Euler Hermes Türkiye, dünyanın önde gelen bağımsız finans yayın kuruluşlarından biri olan Global Banking & Finance Review tarafından 2014 yılında “Türkiye’nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi” seçildi. Ödüller, 2011 yılından bu yana bankacılık, emeklilik fonu, yatırım yönetimi, kurumsal sosyal sorumluluk gibi farklı alanlarda veriliyor.   Global Banking & Finance Review en iyi alacak sigortası ödülü, Euler Hermes Türkiye’nin sektörde üstlendiği öncü ve yenilikçi rolü başarıyla sürdürdüğünü doğruluyor.
 
Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Alacak sigortası, Türkiye için yeni bir ürün. Euler Hermes Türkiye olarak bu alanda öncü bir rol üstlenmemizin yanı sıra, ürünün Türkiye pazarında bilinirliğinin artmasına da öncülük ediyoruz. Güvenli ticaretin önemine dikkat çekerek, Türkiye’deki şirketlerin sürdürülebilir bir şekilde büyümelerine yardımcı oluyoruz. Aldığımız bu ödül, doğru yolda ilerlediğimizi gösteriyor. Bundan sonra da yenilikçi çalışmalarımızı sürdürme konusunda bizi cesaretlendiriyor. ”
 

Kefalet sİgortasInda da öncü

 
Eylül 2010’da Türkiye pazarına giren Euler Hermes Türkiye, Aralık 2013 itibarıyla 9.6 milyar TL tutarında ticari alacağa teminat sağladı. Euler Hermes’in alacak sigortası alanındaki global liderliğiyle Türkiye’de de ihracatçılara ve yurtiçi ticaret yapan firmalara destek veren şirket, müşterilerinin iş ortağı olarak çalışmalarını “onların başarısı bizim de başarımız” anlayışı doğrultusunda sürdürüyor. Euler Hermes Türkiye, alacak sigortası ürününün yanı sıra müşterilerine yerel veriler ve raporlar sunarak karar verme sürecinde onlara yardımcı oluyor.
 
Euler Hermes Türkiye, Haziran ayı itibarıyla Türkiye’de kefalet sigortası lisansını alan ilk sigorta şirketi oldu.  Türkiye’de Bankaların yanı sıra sigorta şirketleri tarafından sunulacak olan teminat mektubu ile aynı özellikleri taşıyan bu ürünün yaygınlaşması ve pazardaki oyuncuların konu hakkında bilgilendirilmesi konularında Euler Hermes öncü bir rol üstleniyor.