Euler Hermes, 2013 yIlInda da “DünyanIn En İyi Ticari Alacak Sigorta Şirketi” Seçildi

02.12.2013
 

​Euler Hermes, Global Finance tarafından 2012 yılı başarısını tekrarlayarak 2013 yılında da “Dünyanın En İyi Sigorta Şirketi” seçildi.  Dünya genelinde 163 ülkede, şirket yöneticileri, finans sektörü ve yatırımcılar için aylık yayınlanan, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden biri olan Global Finance, Euler Hermes'i "En İyi Küresel Ticari Alacak Sigortası Şirketi" kategorisinde değerlendirmişti.

Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner ödülle ilgili yaptığı açıklamada, "Euler Hermes ticari alacak sigortasında yüzde 34 pazar payı ve 50’den fazla ülkedeki faaliyeti ile liderliğini devam ettiriyor. Kapasite, inovasyon, fiyatlandırma ve finansal güvenilirlik gibi kriterlerin esas alındığı bu değerlendirmede tekrar birinciliği elde etmek tüm ekibimizi gururlandırdı” dedi.

Global Finance’in yayıncısı ve başkanı Joseph D. Giarraputo ise şunları söyledi: “Gittikçe daha kompleks ve rekabetçi olan bir ortamda faaliyet gösterirken, dünyanın dört bir yanındaki şirketlerin daha büyük ve zorlayıcı risklerin yönetilmesi için bir yol bulmaları gerekiyor.  Bu doğrultuda okurlarımız kendi risk yönetim stratejileri hakkında kritik kararlar verirken, anket sonuçlarımızın sunduğu fikirler / görüşler faydalı olabilir.”
En iyi sigorta şirketleri; genel ölçekte ve yedi küresel bölgedeki temin kapasitelerine göre değerlendirdi. Ödüle layık görülen şirketler, dünyanın ilgili bölgelerinde büyük şirketlerde risk yönetimi ve finansal alanlarda yöneticilik yapan 13 kişinin oluşturduğu bir panel ile okuyucular arasında düzenlenen bir anketle belirlendi. Ödül kriterleri aşağıda yer alan maddeleri içeriyordu:
 
• Yenilik (İnovasyon)/yaratıcılık
• Fiyatlandırma ve sigorta kapsamı
• Kapasite
• Finansal güvenilirlik/istikrar
• Erişim alanı
• Tazminat taleplerinin yönetimi ve hasar öncesi hizmetlerin sunumu

Euler Hermes’in “En İyi Ticari Alacak Sigorta Şirketi” seçilmesine ek olarak;  ana sermayedarı Allianz toplam 13 ödüle layık görüldü. Kaza branşında en iyi Sigortacı” ve “emniyeti suistimal branşında Dünyanın En İyi Sigortacısı” başta olmak üzere, Allianz’a ayrıca beş farklı bölgeyi kapsayan 11 ödül verildi.