Euler Hermes “Dünyanın En İyi Ticari Kredi Sigorta Şirketi” Seçildi

06.09.2013
 

Dünyanın lider kredi sigorta markası Euler Hermes, Global Finance tarafından 2012 yılının “En İyi Ticari Kredi Sigorta Şirketi” seçildi. Dünya genelinde 163 ülkede, şirket yöneticileri, bankacılar ve yatırımcılar için aylık yayınlanan, dünyanın en saygın iş ve finans dergilerinden biri olan Global Finance, Euler Hermes’i “En İyi Risk Yönetimi Kurumları” kategorisinde değerlendirmişti.

 

Euler Hermes Grup Yönetim Kurulu Başkanı Wilfried Verstraete müşteri odaklı hizmet ve yaklaşımlarının dünya genelindeki  meslektaşları tarafından fark edilmesinin bir onur olduğunu belirterek “Ticari kredi sigortası, işletmelerin en doğru müşterilerinin belirlenmesinde ve şirket faaliyetleri için gerekli nakit akışının korunması ile sürdürülebilirliğinin sağlanmasında çok değerli bir finansal yönetim aracıdır” dedi.

 

Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Euler Hermes ticari kredi sigortasında %34.9 pazar payı ve 50’den fazla ülkedeki faaliyeti ile liderliğini devam ettiriyor. Kapasite, innovasyon, fiyatlandırma ve finansal güvenilirlik gibi kriterlerin esas alındığı bu yarışmada birinciliği elde etmek, bizi ve tüm Euler Hermes çalışanlarını gururlandırdı" dedi.

 

Global Finance’in yayıncısı ve başkanı Joseph D. Giarraputo ise “Sonuçların, okuyucularımızın kendi sigorta ve risk yönetimi ihtiyaçlarını değerlendirmelerinde ve önümüzdeki aylarda “sınıfının en iyisi” olan kurumları belirlemelerinde yardımcı olacağına inanıyoruz” dedi.  

 

En iyi sigorta firmaları; genel ölçekte ve bölgesel olarak da aralarında ABD/Kanada, Avrupa, Orta/Doğu Avrupa, Latin Amerika, Karayipler, Pasifik Asya ve Orta Doğu/Afrika’nın da bulunduğu altı bölgede değerlendirildi. Kazananlar, dünyanın ilgili bölgelerinde büyük şirketlerde risk yönetimi ve finansal alanlarda yöneticilik yapan 14 kişinin oluşturduğu bir panel ile okuyucular arasında düzenlenen bir anketle belirlendi. Ödül kriterleri aşağıda yer alan maddeleri içeriyordu:

  • Yenilik (İnovasyon)/yaratıcılık
  • Kapasite
  • Fiyatlandırma ve sigorta kapsamı
  • Finansal güvenilirlik/istikrar
  • Erişim alanı
  • Tazminat taleplerinin yönetimi ve pre-loss hizmetlerinin sunumu

Euler Hermes’in “En İyi Ticari Kredi Sigorta Şirketi” seçilmesine ek olarak;  Allianz genel ölçekte “En İyi Sigorta Şirketi”, Allianz Global Corporate & Speciality ise Doğu/Orta Avrupa’da “En İyi Genel Sorumluluk ve Yönetici&Çalışan sigortacısı “sıfatına layık görüldü.