Euler Hermes Türkİye, 3’üncü Kez “Türkİye’nİn En İyİ Alacak SİgortasI Şİrketİ” Seçİldİ

22.02.2016
 
Euler Hermes Türkiye, dünyanın önde gelen bağımsız finans yayın kuruluşlarından biri olan Global Banking & Finance Review tarafından üçüncü kez “Türkiye’nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi” seçildi.
 
Global Banking & Finance Review editörü Wanda Rich, Euler Hermes Türkiye’nin yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmaya yönelik çalışmalarını sürdürdüğünü vurgulayarak, “Euler Hermes şirketlere risk yönetiminde rehberlik ederken esnek, uygun maliyetli çözümler sunuyor. Euler Hermes’in alacak sigortası liderliği kanıtlanmış bir başarı ve hem yerel, hem de uluslararası platformda müşterileriyle güçlü bağları var” dedi.
 
Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner ise, “Dünya ticaretinin daralma kaydettiği bir yılın ardından 2016 yılı da belirsizliklerle başladı. Global talepte zayıflama devam ederken emtia fiyatları düşmeyi sürdürüyor, finansman koşulları değişiyor ve politik riskler de yüksek seyrediyor. Böyle bir ortamda alacak sigortasının önemi daha da artmış durumda. Euler Hermes Türkiye olarak 2016’da sert ve ters yönden eseceğini tahmin ettiğimiz rüzgârları enerjiye çevirebileceğimize yürekten inanıyoruz. Bu ödülü üçüncü kez almamız bizi çalışmalarımızı inovasyon ve müşteri odaklı bir şekilde sürdürme konusunda cesaretlendiriyor. Bundan sonra da Türkiye’deki şirketlerin sürdürülebilir büyümesini desteklemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
 
Euler Hermes Türkiye’nin başarılı bulunduğu alanlar arasında yetkin ve profesyonel çalışanlar, kişiselleştirilmiş hizmetler ile güçlü müşteri ilişkileri kurmaya bağlılık; ana pazarlar, ülkeler ve bölgelerde risk ofisleriyle global ağ, kapsamlı risk veritabanı ve uluslararası risk platformu, müşterilerin ihtiyaçlarının çeşitli, kişiselleştirilebilir ürünlerle karşılanması bulunuyor. Euler Hermes Türkiye, aynı zamanda Türkiye’de kefalet sigortasını sunan ilk şirket olarak da dikkat çekiyor.