Euler Hermes ve Finansbank, alacak sigortasInda işbirliğine imza attI

19.01.2014
 
​Finansbank, KOBİ, Ticari ve Kurumsal Bankacılık müşterilerine ticari alacak sigortası çözümleri sunması için Euler Hermes Türkiye ile bir işbirliği anlaşması imzaladı.
Finansbank’ın satışlarını çek karşılığı ve açık hesap yapan yerli ve yabancı KOBİ, Ticari ve Kurumsal Bankacılık müşterileri, anlaşma kapsamında sektörünün öncüsü Euler Hermes’in güvenli ticaret için sunduğu çözümlere erişim hakkına sahip olacak. Dünyanın lider alacak sigortası kuruluşu Euler Hermes, vadeli satışlardan doğan alacakların ödeme aczine karşı korunmasına yönelik çözümler sunacak. Dünyada 40 milyondan fazla şirketin yer aldığı veritabanı yardımıyla, sigortalılarına derinlemesine kredi analizi sunan Euler Hermes, müşterilerinin hem gelişmiş, hem de gelişmekte olan pazarlarda iş yaptığı firmaların risk seviyelerini takip ediyor ve temerrüde düşmelerine karşı koruma sağlıyor.

Euler Hermes Türkiye ve Finansbank işbirliğinin güvenilir ve sürdürülebilir büyüme yakalamak isteyen müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacağını belirten Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner anlaşmayı değerlendirdi: “Avrupa ve Orta Doğu arasında köprü rolünü üstlenen Türkiye pazarında, ticari alacak sigortası için olan talep her gün artıyor. 2014 yılında küresel ekonominin bir miktar toparlanacağını öngörmemize rağmen, şirketler faaliyetlerini güvence altına almak istiyor ve alacak sigortası risklere karşı şirketin alacaklarını koruyor. Finansbank gibi köklü bir finans kuruluşu ile bu işbirliğine imza atmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu işbirliği sayesinde küresel liderliğimiz ve güçlü yerel uzmanlığımızın getirdiği faydaları sunarak Finansbank’ın müşterilerinin ticari alacaklarını olası risklere karşı koruyacak, işlerini daha güvenli ve istikrarlı bir şekilde büyütmelerini sağlayacağız.”
 
Finansbank Kobi ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber ise “Finansbank olarak daima müşterilerimize klasik bankacılık hizmetlerinden fazlasını sunabilme ve Türkiye’nin Finansçısı olma hedefiyle çalışıyoruz. Bankamızın hizmet anlayışı da bu düşünceyle şekilleniyor. Aynı anlayışla Finansal Sigorta Ürünlerini de ödeme garantisi sağlaması, alacakların kalitesinin artırılması ve problemli alacak oranının azaltılması açısından her fırsatta müşterilerimize öneriyoruz. Önümüzdeki dönemlerde ürüne ihtiyacın artacağı beklentimize paralel olarak yeni yatırımlar yapıyoruz. Bunun için bankamızda uzman bir birim oluşturduk. Sadece bu konuda uzman sigorta şirketleri ve müşteri temsilcileri aracılığıyla daha fazla müşteriye ulaşmayı planlıyoruz. Müşterilerimize yurtiçi alacaklarının yanında, yurtdışı alacaklarını da sigortalayabilmeleri için ayrı ayrı poliçeler sunabilmenin mümkün olduğunu belirtiyoruz. Finansbank olarak öncelikle müşterilerimizi ürün hakkında daha fazla bilinçlendirmeyi görev edindik. Sistemi destekleyici sorumluluğumuzu yerine getiriyoruz. Euler Hermes Türkiye, müşterilerimize bu hizmeti sunabileceğimiz önemli iş ortaklarımızdan biri, onların yüksek enerjisinden ve katma değerinden yararlanmak istiyoruz” dedi.