"Türkİye’nİn En İyİ Alacak SİgortasI Şİrketİ” Bu YIl da Euler Hermes

17.03.2015
 

Euler Hermes Türkiye, dünyanın önde gelen bağımsız finans yayın kuruluşlarından biri olan Global Banking & Finance Review tarafından 2015 yılında bir kez daha “Türkiye’nin En İyi Alacak Sigortası Şirketi” seçildi.

 

Global Banking & Finance Review editörü Wanda Rich, konuyla ilgili olarak “Euler Hermes, müşterilerine hem yerel, hem de global olarak ticaret yapabilme ve gelişme konusunda başarılı olabilmeleri için gereken hizmetleri ve bilgiyi sunarak Türkiye’deki işletmelerin büyümesini destekliyor” dedi.
 
Ödül, global ekonomideki yaratıcılığı, başarıyı, stratejileri, ilham verici değişiklikleri ve deneyim ile uzmanlıklarıyla göze çarpan şirketleri yansıtıyor. Euler Hermes, yüksek kaliteli ürün ve hizmetler sunmak doğrultusundaki çalışmalarıyla bu yıl da ödüle layık görüldü.
 
Euler Hermes Türkiye Genel Müdürü Özlem Özüner konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Alacak sigortası Türkiye’de hızla yaygınlaşıyor. Son olarak BDDK’nın aldığı karar ile alacak sigortası poliçeleri bankalar tarafından ikinci derece teminat olarak kabul edilecek. Ürünün yaygınlaşmasında ve bilinirliğin artmasında bunun da büyük katkısı olacağına inanıyoruz. Biz de hem müşterilerin, hem de bankaların kendi teminatları açısından hızlı nakde çevrilebilen teminatlar sunmaya, farklı sektörlerle işbirliği yapmaya, Türkiye’deki şirketlerin sürdürülebilir büyümesini desteklemeye devam edeceğiz. Üst üste iki sene layık görüldüğümüz bu ödül bize doğru bir yolda ilerlediğimizi gösteriyor, bundan sonraki çalışmalarımızı inovasyon ve müşteri odaklı bir şekilde sürdürme konusunda bizi cesaretlendiriyor.”
 
2010 yılında Türkiye pazarına giriş yapan Euler Hermes Türkiye’nin merkezi İstanbul’da bulunuyor. Euler Hermes Türkiye, İtalya, Yunanistan, Körfez ülkeleri (GCC), İsrail, Fas, Portekiz, Güney Afrika, Tunus ve Türkiye’de 600’ün üzerinde çalışanı bulunan Euler Hermes Akdeniz, Ortadoğu ve Afrika (MMEA) bölgesinin bir üyesidir.