Ekibimiz

 

 

Ekonomistlerimiz istek üzerine etkinliklerinizde sunum yapabilir ve Euro bölgesi krizinden yeni küresel ticaret yollarına ve ortaya çıkmakta olan risk ve fırsatlara kadar çeşitli konular üzerinde en son görüşlerimizi sizlere iletebilirler. Uzmanlarımız, Bloomberg TV, CNN, CNBC, BFM Business, France 24, France Info, The Washington Post, New York Times, The Financial Times, Le Monde, Le Figaro, der Handelsblatt gibi uluslararası medya organlarında geniş bir şekilde yer almaktadır.

 
 ​
L Subran

Ludovic Subran, Baş Ekonomist ve Ekonomik Araştırma Direktörü

Ludovic Subran, 2011 yılında Euler Hermes bünyesine katılmadan önce Fransa Finans Bakanlığı, Birleşmiş Milletler ve Dünya Bankası gibi prestijli kurumlarda çalışmış, bu kapsamda Hükümetlere ekonomi politikaları üzerine tavsiyelerde bulunmuştur. Ludovic Subran, Fransa, İtalya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ekonomi üzerine öğretim görevlisi olarak da çalışmıştır. Halen Fransa’da HEC İşletme Fakültesi bünyesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Paris’te ikamet etmekte olan Ludovic Subran, sık sık en son araştırmalarımızı paylaşmak üzere müşterilerimiz ve müşteri adaylarımız ile görüşmeler yapmaktadır.​

 
Martine Benhadj

Martine Benhadj, Grafik Tasarımcı

Martine Benhadj, Ekonomik Araştırma Departmanımızın tüm yayınlarından sorumludur. Meslek hayatına 1973 yılında Euler Hermes çatısı altında Risk Departmanında atılan Martine Benhadj, sırası ile Tazmin talepleri ve Tahsilatlar ile Muhasebe Departmanlarında çalıştıktan sonra Ekonomik Araştırma Departmanına katılmıştır.​

 
Valerie Poulain

Valerie Poulain, Baş Ekonomist Asistanı

Valérie Poulain Euler Hermes bünyesinde ilk olarak Reasürans departmanında işe başlamış olup, ardından Borçlar ve Tahsilatlar Departmanında ve sonrasında 2004 yılında Ekonomik Araştırma Departmanına katılmıştır. Bu departmanda ilk aşamada Ekonomiye Bakış alanında çalışmalar yürütmüştür. Valérie Poulain departmanın konuşma yapılacak tüm etkinliklerini ve Müşteriler, Brokerler, Ortaklar ve İş Birimleri ile ilişkileri koordine etmektedir. 
 

Ülke Riski Araştırması
 

David Atkinson

David Atkinson, Ülke Riski Araştırma Yöneticisi

David Atkinson grup bünyesine 1999 yılında katılmış olup, ülke riski analizi konusunda grup çapında bir çerçeve oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. Daha önce, David, özellikle Latin Amerika, Doğu Avrupa ve Doğu Asya’ya odaklanmak suretiyle, gelişmekte olan ülkeler ve ülke risk uzmanı olarak uluslararası bankacılık alanında yirmi beş yıl çalışmıştır. 1980’lerde ve 1990’ların başında ülke borcu yeniden yapılandırma müzakerelerinde yoğun bir şekilde görev almıştır. David, Londra merkezli olarak çalışmaktadır.​

 
Andrew Atkinson

Andrew Atkinson, Kıdemli Üke Risk Analisti

Andrew Sahra Altı Afrika, Kuzey Afrika, Ortadoğu, Güney Asya ve Karayipler bölgeleri üzerinde ihtisas sahibidir. Andrew, uluslararası bankacılık alanında uzun bir kariyerden sonra, 2004 yılın sonlarına doğru Euler Hermes’e katılmıştır. Bir ekonomist olarak profesyonel kariyerinin büyük bir kısmında, kendisi özellikle Afrika ve Ortadoğu’ya ilişkin olmak üzere, ülke riskine odaklanmıştır. Andrew, Londra merkezli olarak çalışmaktadır.​
 

 

Manfred Stamer

Manfred Stamer, Kıdemli Ülke Risk Analisti

Manfred Stamer’in özel odak noktası Yükselmekte Olan Avrupa ve Yükselmekte Olan Asya bölgeleridir. 1998’de Euler Hermes Almanya’da, Pazarlama Departmanı bünyesinde ülke ve sektör araştırmalarından sorumlu ekonomist olarak çalışmaya başlamıştır. 2003’te, ülke riskleri üzerinde çalışmak üzere, Risk Departmanı bünyesine girmiştir. 2010’da, Ekonomik Araştırma Departmanında çalışmaya başlamıştır. Manfred, Hamburg merkezli olarak çalışmaktadır.​

 

Sektörel Trendler Araştırması
 

Yann Lacroix

Yann Lacroix, Sektörel Araştırma Yöneticisi

Yann, otomotiv sektörüne yönelik Sektör Araştırma Yöneticisi ve sektör danışmanıdır. 1988’de Euler Hermes’teki kariyerine kredi analisti olarak başlamıştır. Daha sonra, Fransa çapındaki muhtelif Bölgesel Risk Ofislerinde yönetici pozisyonlarında bulunmuştur. Kurumsal finans konusunda bir uzman olan Yann da büyük Fransız şirketlerine yönelik risk izleme çalışmalarında yönetici konumunda görev almıştır. Yann Fransız medyasında geniş yer bulmaktadır.​

 
Bruno Goutard

Bruno Goutard, Sektör Danışmanı

Bruno, havacılık, havayolları ve gıda sektöründe ihtisas sahibidir. Bruno kariyerine kredi analisti olarak başlamıştır. Daha sonra, risk departmanında sigorta görevlisi olarak Euler Hermes Fransa’ya girmiştir. 2009’dan bu yana, global sektör analizlerinin yanısıra ABD’deki başlıca sektörel araştırmaları da gerçekleştirmiş ya da bunlarda görev almıştır. ABD, Owings Mills merkezli olarak çalışmaktadır.

 
Marc Livinec

Marc Livinec, Sektör Danışmanı

Marc, kimya, ecza, petrol ve enerji sektörlerine yönelik bir sektör danışmanıdır. 1995’te Euler Hermes Fransa’daki kariyerine finansal analist olarak başlamıştır. Daha sonra Ekonomik Araştırma Departmanına geçerek, büyük Fransız şirketlerinin finansal analizleri üzerinde çalışmıştır (2004-2010). Bunun yanısıra Marc, en iyi müşterilere yapılan prezantasyonlarda, World Agency ile beraber de çalışmaktadır.
 
Didier Moizo

Didier Moizo, Sektör Danışmanı

Didier, Bilgi İşlem, elektronik ve inşaat sektörlerinde danışmanlığımızı yapmaktadır. Kariyerine 1984’te Kurumsal İlişkiler Müdürü olarak başlamış ve 1991’de sigorta görevlisi unvanı ile Euler Hermes’e girene kadar muhtelif finansal kurumlarda çalışmıştır. Didier, 2004 yılında Ekonomik Araştırma Departmanında çalışmaya başlamadan önce, Euler Hermes’in hem Belçika hem de Fransa’daki risk veri tabanlarının tasarım ve uygulama çalışmalarında da yer almıştır.

 

Makroekonomik Tahminler ve Ödeme Zorluğuna İlişkin Tahminler
 

Maxime Lemerle

Maxime Lemerle, Makroekonomik Tahminler ve Ödeme Zorluğuna İlişkin Tahminler Yöneticisi

Maxime, 1993’te, Euler Hermes Fransa’ya kredi analisti olarak girmiş ve Euler Hermes bünyesinde gıda ve perakende sektörlerinde ihtisas çalışmalar gerçekleştirmiştir. Daha sonra, 1999’da Ekonomik Araştırma Departmanına girmiş ve mevcut sorumluluklarını üstlendiği tarihe kadar, önce sektör araştırmalarından sorumlu olmuş, daha sonra da OECD ülkelerinden sorumlu ekonomist olarak çalışmıştır. Maxime, farklı öğeleri kapsayan araştırma temalarını yönetmekte ve Euler Hermes’in ekonomi senaryolarına dair müşterilere ve potansiyel müşterilere çok sayıda sunum gerçekleştirmektedir.

Ana Boata

Ana Boata, Ekonomist

Ana, Makroekonomik ve Ülke Risk ekiplerine destek vermektedir. Uzmanlık alanları arasında kısa vadeli ekonomik tahminler, politika değişiklikleri ve ülke risklerinin izlenmesinin yanısıra, Euro bölgesinde ve CEE (Orta ve Doğu Avrupa) ülkelerinde yönetişim konuları yer almaktadır. 2012 yılında Bankacılık sektöründen Euler Hermes’e geçmiştir.
Romeo Grill

Romeo Grill, Kıdemli Ekonomist

Romeo, Hamburg merkezli olarak Almanya, İsviçre ve Avusturya’ya yönelik çalışmalar gerçekleştiren bir ekonomisttir. Euler Hermes’teki görevi süresince, Romeo, ekonomik ortama ilişkin faaliyetlerle ilgili bilgilerin değerlendirilmesi ve temin edilmesinde uzmanlık birikimini oluşturmuş, kredi sigorta faaliyetlerine destek verilmesine yardımcı olmuştur. Kariyerine 1989 yılında Pazarlama ve Satış Departmanında ekonomist olarak başlamıştır.

 
Mahamoud Islam

Mahamoud Islam, Ekonomist

Mahamoud Islam, Paris ofisi merkezli olarak çalışmaktadır. Euler Hermes’e Uluslararası Bankacılık alanında tecrübe edinmesini müteakip 2010 yılında girmiştir. Güney Avrupa ülkeleri, Birleşik Krallık ve İrlanda’ya yönelik makroekonomik analizler ve ödeme zorluğu analizlerinden sorumludur. Mahamoud, kantitatif analizlere ve kamu politikasına özellikle ilgi duymaktadır.

 
Dan North

Dan North, Kıdemli Ekonomist

Dan, Maryland, Owings Mills merkezli faaliyet göstermektedir; ABD ve Kanada’da faaliyetlerimizin ekonomistliğini yapmaktadır. Dan, 1996’dan bu yana Euler Hermes Kuzey Amerika’da çalışmakta ve risk portföyünün yönetilmesine yardımcı olmak üzere makroekonomik ve niceliksel analizler gerçekleştirmektedir. Dan, gerek ABD’de gerekse yurtdışında farklı mecralarda yer almıştır ve ticaret gruplarında, kredi yöneticileri birliklerinde kilit konuşmalar yapmakta, Kuzey Amerika çapında sık sık müşteriler ve potansiyel müşteriler ile bir araya gelmektedir.

 
   
 
DOWNLOAD FILES WHAT'S MORE...