BAŞLICA AVANTAJLAR

 

 

Makro ekonomik dalgalanmaların yüksek olduğu günümüz piyasalarında ticari kredi yönetimi şirketinizin başarısı için her zamankinden daha önemlidir.

 
 
Alacak sigortası​ faturalarınızın ödenmelerini güvence altına almaktan daha fazlasına yarar. Alacak sigortası aşağıda özetlenen avantajları ile faaliyetinizin başarısına katkıda bulunur.

 

 

İşin daha güvenli büyümesi


Alacak sigortası, yeni ve mevcut pazarlara satışlarınızı artırmanız konusunda size güven verir. Açık hesap ile satış yapma imkanı sunar. Açık hesap satış imkanı, özellikle ihracatçılar açısından temel bir rekabet avantajıdır.

 

Derinlemesine müşteri bilgisi


Bilgi birikimimiz, doğru müşterileri seçmenize ve şirketiniz için en iyi kararları vermenize yardımcı olmaktadır. İşinizin güven içinde büyüyebilmesi için, müşterileriniz, potansiyel müşterileriniz ve faaliyet gösterdiğiniz piyasalar hakkında bilmeniz gereken her şeyi sizinle paylaşıyoruz. Risk bilgileri veri tabanımız, şirket bünyenizde ticari kredi yönetimi faaliyetleriniz açısından paha biçilmez bir destek özelliğini taşımaktadır.

 

Optimize risk yönetimi


Bir alacak sigorta poliçesi ile, ödenmeyen borçlara bağlı kayıpları daha iyi kontrol altında tutabilir ve bunlara karşı korunabilirsiniz. Yeni pazarlar keşfederken ve geliştirirken risklerinizi de asgariye indirebilirsiniz. Alacak sigortası, müşterilerinizin temerrüde düşmesi durumunda dahi faturalarınızın ödeneceğine dair size güvence sunar. Bu, nakit akışınızın korunması açısından kritik önem taşımaktadır.
 

Daha iyi borçlanma ve finansman seçenekleri


Alacak sigortasının sunduğu güvence sayesinde, daha iyi borçlanma şartları elde edebilirsiniz. Bazı durumlarda, bankanız ya da ilgili  kredi kuruluşu, kredinizin uygunluk koşulu olarak alacak sigortası yaptırılmasını şart koşabilir.

​​