ALACAK TAHSİLAT İŞLEMİ NE ŞEKİLDE İŞLER?

 

 

Temel amacımız, müşterileriniz ile ticari ilişkilerinizi korumanıza destek olurken, diğer yandan alacaklarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde güvence altına almaktır. Dünya çapında, her türde ve her ölçekte şirketten gecikmiş faturaların tahsil edilmesine yönelik başarısı kanıtlanmış yaklaşımımızın temelinde, uzun yıllara dayanan alacak tahsilat tecrübemiz ve uzmanlığımız yer almaktadır.​​​​

Alacağın kurtarılmasına yönelik talimatınızın tarafımıza ulaşmasını takiben, ilgili ayrıntılar kapsamlı veri tabanımıza girilecektir. Dosyanızın yönetimi için özel bir tahsilat görevlisi tahsis edilecek ve tahsilat sürecinin ne şekilde ilerlediğine dair size bilgi verilecektir.

Tahsilat görevlisinin ilk görevi borçluyu aramak ve geciken meblağın tam olarak ve derhal ödenmesini talep eden bir yazı göndermektir. 

Geciken meblağı yasal işlemler başlatmaksızın tahsil etmek üzere elimizden gelen tüm gayreti sarf edeceğiz. Ancak sulh içindeki çabaların da sarf edilmesini müteakip borç hala ödenmemiş ise, mümkünse ve sizin mutabakatınızla, yasal işlem başlatılması gerekli olabilir. Yasal işlem başlatmanın gerekli olması durumunda, yasal işlem öncesi incelemeden yürütme safhasına kadar, rekabetçi yasal ücretler ve ihracata ilişkin hukuki hizmetler de sunabilmekteyiz.