ALACAK TAHSİLATI NEDİR?

 

 

Geciken ödemeler iş hayatının önüne geçilemeyen gerçeklerinden biridir. Euler Hermes alacak tahsilat hizmeti sayesinde müşterilerinizin gecikmiş ödemelerini takip etme zahmetinden kolayca kurtulabilirsiniz.

Müşterinize mal ya da hizmet satmış ve fatura iletmiş olmanıza rağmen ödemeniz henüz yapılmadıysa merak etmeyin yalnız değilsiniz. Ne yazık ki bu durum günümüzün ekonomik koşullarında gitgide daha yaygın bir hal almaktadır.
 
Ticari alacaklar ortalama olarak bir şirketin aktif büyüklüğünün yaklaşık % 40'ını oluşturmaktadır. Şirketinize olan borçların ödenmemesi, kar marjınızı daraltacak, cironuzu, kredi puanınızı hatta şirketinizin itibarını kötü yönde etkileyecektir.  
 
 
Alacak sigortası, şirketinizi sadece beklenmeyen şüpheli ticari alacaklara karşı korumakla kalmaz, aynı zamanda oluşabilecek birçok benzeri hasarı öncesinde fark etmenizi sağlayacak şekilde müşterilerinizin performansını izler ve değerlendirir. Profesyonel risk yönetimi sayesinde yeni pazarlarda yeni alıcılarla da güvenle ticaret yapmanızı sağlayarak ticaret hacminizi büyütmenize destek olacaktır.